Streaming Koncertów – od czego zacząć?

Streaming Koncertów - od czego zacząć
Streaming koncertów staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa. Dzięki temu można otworzyć się na nowego odbiorcę, rozszerzyć zasięg i jeszcze lepiej wypromować wykonawców muzycznych. Nowoczesne technologie sprawiają, że poziom transmisji koncertów jest naprawdę wysoki. 

Czym jest streaming koncertów?

Streaming koncertów to nadawanie na żywo obrazu oraz dźwięku z wybranego wydarzenia muzycznego. Najnowsze programy do emitowania na żywo pozwalają uczestniczyć w koncercie znacznie większej liczbie widzów. Transmisja koncertów live wymaga zachowania doskonałej jakości dźwięku i obrazu. Profesjonalny sprzęt oraz właściwe ujęcia umożliwiają oddanie charakteru i nastroju wydarzenia. Ważne, by zgromadzone przed ekranem osoby, poczuły się, jakby uczestniczyły w koncercie.

Kiedy warto skorzystać ze streamingu koncertów?

Streaming koncertów online przeznaczony jest dla organizatorów, dla których liczy się promocja sztuki oraz dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Realizacja transmisji na żywo pozwala uczestniczyć w niej osobom, które z różnych powodów nie mogą zjawić się na wydarzeniu. Przyczyną może być brak czasu, odległość, ograniczenia ruchowe, czy powody związane z epidemią. Profesjonalnie przygotowany streaming online umożliwia zaangażowanie widzów w koncert.

Transmisja koncertów na żywo - dlaczego warto?

Dlaczego warto organizować transmisje online? Wśród najważniejszych korzyści można wyróżnić:
 • możliwość obejrzenia i wysłuchania koncertu przez osoby, które nie mają fizycznej możliwości pojawienia się na koncercie;
 • większą liczbę widzów;
 • powiększenie zasięgu w mediach społecznościowych;
 • możliwość zyskania większej liczby sponsorów;
 • umożliwienie rozmów oraz wymiany przeżyć między odbiorcami w komentarzach.

Kto może skorzystać z usług streamingu koncertów?

Dla organizatorów jakich wydarzeń przeznaczona jest transmisja koncertów na żywo?
 • koncertu (otwartego, zamkniętego, w hali, plenerze czy na stadionie);
 • spotkania muzycznego;
 • jam session;
 • festiwalu muzycznego;
 • wieczorów muzycznych;
 • innych wydarzeń z branży muzycznej.

Transmisje koncertów coraz bardziej popularne

W okresie pandemii streaming koncertów zyskał jeszcze większą popularność. Koronawirus mocno wpłynął na branżę muzyczną, dlatego też organizacja koncertów online to ratunek dla widzów spragnionych koncertowego klimatu, artystów, jak również dla osób zatrudnionych do obsługi muzycznych wydarzeń - oświetleniowców, techników dźwięku.  W wyniku tej sytuacji przeprowadzono wiele udanych wydarzeń muzycznych. Czasem były to koncerty w zaciszu czterech ścian, inne transmisje organizowane były z wykorzystaniem studia nagrań, sceny oraz kompleksowej obsługi technicznej.  Jeżeli zależy Wam na profesjonalnej organizacji muzycznego wydarzenia, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak transmisjelive. Działalność ma za sobą wiele udanych realizacji. Transmisjelive oferuje także wynajem wozu transmisyjnego. Decydując się na ich usługi, masz gwarancję doskonałej jakości dźwięku oraz obrazu. Sprawdzony sprzęt oraz duże doświadczenie sprawią, że z pewnością będziesz usatysfakcjonowany poziomem usług firmy.
Case study
KONTAKT Z NAMI

Media Mine Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 6/83
00-550 Warszawa

Tel. 22 355-28-68
biuro@transmisjelive.pl