Transmisje LIVE.pl zrealizuję transmisję z meczu Ruch Chorzów – FC Vaduz

Dzisiejszy mecz Ruchu Chorzów z FC Vaduz, w ramach II rundy eliminacji do Ligi Europa będzie transmitowany na żywo na YouTube. Władze chorzowskiego klubu wobec braku porozumienia z nadawcami telewizyjnymi, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić kibicom transmisję w Internecie. Miło nam poinformować, że realizacją transmisji i produkcją sygnału zajmie się firma Transmisje LIVE.pl.

Żadna telewizja nie była zainteresowana pokazywaniem meczów polskich zespołów w eliminacjach Ligi Europa. Bez transmisji pozostaną zatem dzisiejsze mecze Lecha i Zawiszy, na żywo kibice obejrzą natomiast mecz Ruchu Chorzów. Alternatywą dla telewizji po raz kolejny okazują się transmisje internetowe i YouTube ze swoją funkcją nadawania na żywo.

Transmisje LIVE.pl zrealizuje transmisję z 4 kamer, z wykorzystaniem systemu powtórek slow-motion, z grafiką i komentarzem. Dzięki nadawaniu na YouTube kibice będą mogli obejrzeć transmisję w pięciu jakościach do wyboru, od 240p do 1080p czyli Full HD, co jest dowodem na to, że transmisje w Internecie nie muszą kojarzyć się ze słabą jakością i ciągłym zacinaniem się obrazu. Udostępniona zostanie także funkcja DVR, czyli możliwość zatrzymywania i cofania transmisji w czasie rzeczywistym, co może być dobrym rozwiązaniem jeśli akurat przegapimy jakąś akcję lub zwyczajnie spóźnimy się na mecz.

Artur Kuszel, Transmisje LIVE.pl: coraz więcej naszych klientów, którzy dotąd korzystali z innych platform, w tym naszej autorskiej, zaczyna przenosić swoje transmisje na YouTube, do czego ich zresztą namawiamy. Regularnie uczestniczymy w konferencjach YouTube on air organizowanych przez Google, także w tegorocznej w Londynie. Jesteśmy przekonani, że YouTube to w tej chwili najbardziej niezawodna i rozbudowana platforma do nadawania na żywo i przekonujemy do tego naszych klientów.