Andrzej Duda zrealizuje transmisje na żywo dzięki Live for Facebook Mentions

Zaprezentowana wczoraj przez Facebooka nowa funkcjonalność przeznaczona dla tzw. osób publicznych, pozwalająca im na nadawanie na żywo, długo nie musiała czekać na pierwszych użytkowników. Wczoraj wieczorem na swoim profilu na Facebooku nowy prezydent Polski, Andrzej Duda, ogłosił, że zrealizuje transmisję internetową właśnie z wykorzystaniem narzędzia Live for Facebook Mentions.

Facebook Mentions to rozwiązanie dedykowane muzykom, politykom, gwiazdom sportu i innym szeroko rozumianym osobom publicznym, które pozwala na łatwe kontaktowanie się czy udostępnianie treści swoim fanom. Nową funkcją będzie teraz możliwość nadawania na żywo z wykorzystaniem aplikacji.

Realizacja transmisji z wykorzystaniem tego narzędzia, to tak naprawdę trzy proste kroki. Stream automatycznie publikuje się na profilu realizującego, co oznacza także wyświetlenie go w tzw. „news feedzie” u obserwujących ten profil osób, które mogą oczywiście oglądać transmisję, ale także komentować, zadawać pytania. Po zakończeniu transmisji na żywo dostępne będzie nagranie, które automatycznie zapisuje się na serwerze i publikuje się na osi czasu.

Póki co aplikacja Facebook Mentions dostępna jest tylko na urządzenia z iOSem, wiadomo zatem jak Andrzej Duda zrealizuje swoją pierwszą transmisję. Dla nas najważniejsze jest to, że transmisje internetowe stają się coraz bardziej popularne i wszystkie duże platformy społecznościowe, jak YouTube, Twitter czy Facebook oferują już funkcje nadawania na żywo.

Transmisje LIVE.pl życzy panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie powodzenia przy realizacji swojej pierwszej transmisji online. Będziemy oglądać!