Nowy system powtórek na testach w Transmisje LIVE.pl

Niedawno zapowiadaliśmy nasze transmisje on-line z Pucharu Syrenki, które realizujemy dla PZPN. Przy tych produkcjach pracuje nasz wóz realizacyjny, a transmisje realizowane są na 5 kamer. Miło nam poinformować, że pod koniec sierpnia przyjechał do nas nowy system powtórek slow-motion, który obecnie testujemy. Nowe urządzenie to NewTek 3PLAY 440, które w założeniu ma zastąpić wykorzystywany przez nas dotychczas sprzęt czyli starszą generację systemu, wersję 3PLAY 330, która znajduje się na standardowym wyposażeniu naszego wozu transmisyjnego.

Podstawowe różnice między tymi urządzeniami, to liczba kanałów i zupełnie inny panel sterujący. NewTek 3PLAY 440 nagrywa sygnał z 4 kamer, pozwala na tworzenie praktycznie nieograniczonej liczby playlist (wersja 3PLAY 330 posiadała tylko 5 zakładek do zapisu klipów), a także pozwala wgrać przejścia pomiędzy poszczególnymi klipami czy do przygotowanego highlights-a dodać muzykę. Panel sterujący nie zawiera przycisków stałej prędkości odtwarzania klipów, ale doświadczony operator EVS czy innego systemu powtórek poradzi sobie z używaniem T-Bara. Warto jednak wspomnieć, że poprzednik czyli model 330 oprócz T-bara do ręcznego sterowania prędkością odtwarzania posiadał przyciski predefiniujące szybkość – 25%, 33%, 50%, 75% i 100%. Na plus dla nowej generacji systemu jest sterowanie przewijaniem i przycisk „fast jog”.

NewTek 3PLAY 440

System powtórek jest niezastąpiony przy realizacjach sportowych – zapisuje materiał z każdej z 4 kamer na raz, dzięki czemu operator powtórek może odwinąć dowolny fragment, z dowolnej kamery i odtworzyć go w zwolnionym tempie. Urządzenie sprawdza się także przy nagrywaniu materiałów przed transmisją, np. wywiadów, które będą nadawane z odtworzenia w trakcie transmisji, tzw. live-to-tape.