Najważniejsze kwestie podczas realizacji transmisji online

Transmisje na żywo umożliwiają Ci nawiązanie kontaktu z odbiorcami poprzez różne platformy – np. Facebook czy YouTube. Realizacja transmisji na żywo wymaga jednak wiedzy i umiejętności, które przybliżymy Wam w tym artykule.

Na jakich portalach można stworzyć transmisje na żywo?

Youtube to serwis internetowy, pozwalający na umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów. Jest to świetne miejsce na tworzenie transmisji live – portal jest bardzo popularny, a założenie konta i kanału na YouTube jest darmowe. 

Facebook, czyli portal społecznościowy, bez którego dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia jest również bardzo dobrym miejscem na przeprowadzanie takich transmisji. Wiele osób ma włączonego Facebooka przez cały dzień, co oznacza, że na bieżąco przeglądają wpisy innych użytkowników oraz odbierają wszystkie powiadomienia. To stwarza dużą szansę, że ktoś natrafi na naszą transmisję.  

Jak zrobić dobrą transmisję?

1. Stwórz dobre pierwsze wrażenie
Pamiętaj o tym jak ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego staraj się przykuwać uwagę odbiorców od samego początku. Przygotuj sobie też wcześniej to, co chcesz powiedzieć. Staraj się, aby taka transmisja przekazywała coś wartościowego. Zadbaj także o poczucie humoru, to zawsze działa na plus. 

2. Łącz ludzi! 
Pomyśl o tym, żeby ludzie Cię oglądający stworzyli swoją społeczność. Możesz utworzyć na Facebooku grupę dla osób oglądających Twoje transmisje internetowe. Dzięki temu Twoi widzowie mogą wymieniać się między sobą wiedzą i doświadczeniami. Możesz też zorganizować spotkanie na żywo – poznanie się osobiście zbliży ludzi i zacieśni więzy między nimi. 

3. Zadbaj o regularność
Postaraj się realizować transmisję regularnie o tej samej porze. Kiedy przyzwyczaisz odbiorców do pewnego rytmu, łatwiej będzie Ci gromadzić ich przed ekranami. Dobrze, żeby realizacja transmisji odbywała się w godzinach popołudniowych, gdy większość ludzi jest już po pracy.

4. Angażuj odbiorców
Odbiorca nie powinien być tylko biernym słuchaczem, staraj się go zaangażować. Co to znaczy? Podczas transmisji śledź komentarze, staraj się na nie odpowiadać używając konkretnych imion. Aby takie dyskusje nie wybijały Cię za bardzo z rytmu, możesz podzielić transmisję na dwie części – w pierwszej zaprezentuj widzom coś od siebie, a na końcu zachęć ich do dyskusji. 

5. Zadbaj o kwestie techniczne
Skorzystaj z mikrofonu, aby jakość dźwięku była dobra. Robiąc transmisję za pomocą smartfona czy tabletu ustabilizuj urządzenie, wszyscy wiemy jak niewygodnie ogląda się poruszający się obraz. 

Zrealizuj profesjonalną transmisję

Skoro tu jesteś to zakładam, że zależy Ci na realizacji transmisji wysokiej jakości. Firma transmisjelive zajmuje się tym profesjonalnie i świadczy swoje usługi na wielu platformach. Organizuje różnego rodzaju transmisje online, transmisje TV czy streaming. Firma transmisjalive tworzy eventy i streaming w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz innych miastach w całej Polsce. Warto skorzystać z usług doświadczonej i rzetelnej firmy.