Social media a live streaming

W dzisiejszych czasach social media stały się bardzo popularne i wiele transmisji odbywa się dzięki nim. Interesuje Cię streaming w Warszawie? Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jaką jest transmisjelive. Transmisje na żywo pozwalają na to, by widzowie mogli wziąć udział w wydarzeniu z każdego niemal miejsca. Zamieszczając live streaming na kanale social media, znacznie zwiększasz swoją szansę na oglądalność, ponieważ wiele osób korzysta z nich niemal przez cały dzień. 

Co to jest live streaming?

Live streaming to realizacja transmisji na żywo. Istnieje wiele możliwości live streamingu. Wybór odpowiedniej aplikacji do nadawania na żywo jest zależny od tego, jakie treści przekazujesz oraz do jakiej grupy docelowej je kierujesz. Osoby oglądające live streaming, mogą go komentować oraz udostępniać. W trakcie transmisji mamy możliwość sprawdzenia, ile osób obserwuje nas w danej chwili.

Zalety live streamingu

Transmisje internetowe pozwalają na oglądanie ich przez osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą uczestniczyć w nich na żywo. Live streaming można upublicznić w czasie rzeczywistym oraz oczekiwać interakcji ze strony oglądających. To dobre rozwiązanie dla osób, które organizują szkolenia i konferencje.

Realizacja transmisji jest dla wielu gwiazd internetu doskonałym rozwiązaniem w procesie budowania marki osobistej. Możliwość podtrzymywania kontaktu z odbiorcami pomaga im utrzymać zainteresowanie, pozwala na podzielenie się swoimi refleksjami oraz wydarzeniami z życia. 

A może chcesz zorganizować w ten sposób akcję promocyjną marki? To łatwy sposób na to, by przedstawić usługę lub produkt, a także odpowiedzieć na pytania potencjalnych klientów i doradzić im w kwestii zakupu. To pomoże Ci w zbudowaniu właściwych relacji z klientami.

Gdzie można wykorzystać live streaming?

Jeżeli postanowiłeś zrealizować transmisję live w social mediach, kolejnym krokiem jest wybór aplikacji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Facebook

Był czas, kiedy transmisje na żywo na Facebooku mogły być prowadzone wyłącznie przez publiczne fanpage’e. Opcja live streamingu została jednak rozszerzona na wszystkich użytkowników. Podczas realizacji transmisji możesz zobaczyć, ile osób ogląda ją w danej chwili oraz obserwować komentarze i reakcje widzów.

YouTube 

Ten niezwykle popularny serwis wideo, również umożliwia live streaming. Dzięki funkcji czatu, można przez cały czas podtrzymywać kontakt z odbiorcami. Jest także opcja udostępnienia linku do transmisji na innym kanale społecznościowym albo w prywatnej wiadomości. 

Peryscope

Właścicielem tej aplikacji jest Twitter. Aby jej używać, nie trzeba zakładać konta w serwisie, ale użytkownicy Peryscope’a mogą zamieszczać posty, przekierowujące do transmisji. Peryscope posiada możliwość edycji dodanych wcześniej materiałów wideo. Istotną funkcją jest opcja dodawania komentarzy do transmisji w czasie rzeczywistym, które widzą na ekranie inni widzowie.