Duży projekt telewizyjny dla klubu z III ligi

Firma Media Mine Sp. z o.o., właściciel marki Transmisje LIVE.pl, nawiązała kilka tygodni temu długoterminową współpracę z klubem Legionovia Legionowo, grającym z III lidze piłkarskiej, grupa łódzko-mazowiecka.

W ramach współpracy Transmisje LIVE.pl zrealizuje duży projekt telewizyjny, obejmujący produkcję sygnału z 3 kamer, transmisje internetowe ze wszystkich 30 meczów Legionovii w ramach III ligi, studio przed i pomeczowe, postprodukcję oraz zapewni wsparcie marketingowe i promocyjne.

W ostatnich tygodniach odbyły się testowe realizacje ze sparingów.

Realizacja obejmie produkcję sygnału audiowideo, z wykorzystaniem 3 kamer HD, 2 mikrofonów pojemnościowych umieszczonych przy płycie boiska, przygotowaniem studio przed i pomeczowego, stanowiska komentatorskiego dla dwóch osób, a także wykorzystanie systemu grafiki live, z czasem gry, składami drużyn, zmianami, itd., oraz systemu powtórek slow-motion. Tak przygotowany sygnał zostanie wyemitowany w Internecie na żywo w formacie 16:9, w jakości około 1000 kbps, co zapewni wysoką jakość obrazu i dźwięku, a jednocześnie pozwoli na oglądanie transmisji możliwie szerokiemu gronu odbiorców, również tych nie posiadających bardzo szybkiego łącza internetowego.

Transmisje będzie można oglądać bezpośrednio z klubowej strony internetowej i profilu na Facebooku, ale nie tylko przy użyciu komputera. Platforma streamingowa Transmisje LIVE.pl pozwala na oglądanie transmisji także przez urządzenia mobilne, jak iPhone, czy telefony z Androidem oraz tablety. Gratką dla kibiców będzie także nagranie całego meczu, dostępne natychmiast po jego zakończeniu.

Warto dodać, że transmisje będą realizowane ze wszystkich 30 meczów, rozgrywanych przez klub z Legionowa zarówno na własnym obiekcie, jak i na wyjazdach. Transmisje LIVE.pl kompleksowo odpowiada za realizację i przygotowanie transmisji, zapewniając także łącze internetowe niezbędne do emisji. W miejscowościach gdzie nie będzie dostępne stacjonarne łącze odpowiedniej przepustowości zostanie wykorzystane urządzenie Streamgate, pozwalające na wysokiej jakości streaming z dowolnego miejsca dzięki wbudowanym sześciu modemom sieci komórkowych i możliwości łączenia sygnału także z dostępnych połączeń WiFi i LAN.

Jest to drugie podejście do transmisji meczów III ligi w ostatnich latach. W 2009 roku transmisje na żywo z III ligi realizowała telewizja internetowa KuszoTV.pl. Telewizja rozpoczęła działanie realizując transmisję ze spotkania Narew Ostrołęka – Nadnarwianka Pułtusk w sezonie 2009/2010. Współpraca z ostrołęckim klubem nie trwała jednak długo, bo zaledwie przez dwa spotkania. Obecnie realizowany projekt Transmisje LIVE.pl i klubu Legionovia Legionowo jest jednak o wiele bardziej zaawansowany organizacyjnie i technologicznie. Klub stawia na długofalowość współpracy, chcąc zapewnić kibicom możliwość oglądania meczów swojej drużyny. Transmisje internetowe to także atrakcyjny nośnik dla reklamodawców. Kilka firm już wykupiło pakiety reklamowe na pierwsze transmisje.

Transmisje internetowe na żywo, wielu fanom sportu kojarzą się z nielegalnym przekazem meczów transmitowanych w telewizji, bądź jednokamerowych relacji z kompaktowych kamer, nadawanych w słabej jakości obrazu i dźwięku. Nasza firma stawia na profesjonalne rozwiązania i najwyższą jakość usług. Za produkcję sygnału odpowiada kilku osobowa ekipa realizacyjna. Oprócz przekazu w bardzo wysokiej jakości, posiadamy systemy grafiki oraz powtórek slow-motion wykorzystywane przez telewizje sportowe na całym świecie. Pod tym względem dołożymy starań aby nasze realizacje odpowiadały standardom realizacji telewizyjnych.

Na pierwszą transmisję zapraszamy w najbliższą środę, 15 sierpnia o godzinie 15:00. Legionovia Legionowo podejmie u siebie Broń Radom.