Konkurs Chopinowski na żywo na YouTube!

Tegoroczny Konkurs Chopinowski, czyli XVII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, będzie transmitowany w Internecie na YouTube. Z transmisję internetową odpowiada firma transmisjelive.pl.

Część finałowa konkursu rozpoczęła się 1 października i podobnie jak podczas kwietniowych eliminacji, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaplanował transmisje internetowe ze wszystkich dni trwania festiwalu. Oprócz codziennych transmisji w Telewizji Polskiej, której wozy realizują sygnał, została przygotowana także transmisja internetowa. Nasza firma zapewnia streaming sygnału na YouTube i encodery, przygotowane do emisji Full HD 1080p i najwyższej dostępnej na YouTube jakości dźwięku.

Transmisja internetowa pomaga w promocji Konkursu Chopinowskiego za granicą, zwłaszcza w Azji, skąd pochodzi większość widzów. Statystyki kwietniowych eliminacji, które także realizowaliśmy, pokazały że większość oglądających to widownia z Japonii, Korei czy Tajwanu. Mimo tego podczas koncertów finałowych, które pokaże Telewizja Polska, liczymy też na widownię z Polski, w myśl tendencji, że widownia przenosi się do Internetu. Na YouTube chodzi też o dostępność – oprócz pięciu jakości transmisji, możemy ją oglądać także na smartfonach, tabletach czy telewizorach Smart. Dla takiej firmy jak nasza, a regularnie uczestniczymy w konferencjach YouTube i specjalizujemy się w nadawaniu na tę platformę, to duże wyróżnienie, że możemy odpowiadać za transmisję tak prestiżowego wydarzenia, adresowanego do widzów na całym świecie.

Transmisje można oglądać na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz na kanale YouTube „Chopin Institute”.