Produkcja transmisjelive na ORLEN Warsaw Maraton

Uprzejmie informujemy, że kolejny rok z rzędu ekipa transmisjelive będzie miała przyjemność współpracować z Agencją LIVE, firmą ORLEN i Telewizją Polską podczas największej imprezy biegowej w Polsce czyli ORLEN Warsaw Marathon.

Po stronie transmisjelive, podobnie jak przed rokiem, będzie transmisja on-line biegu maratońskiego, a także realizacja sygnału i transmisja z kamer mobilnych, które będą poruszały się w samochodach na trasie biegu przed czołówką mężczyzn, czołówką kobiet i czołówką biegu na 10 km. Sygnał z kamer mobilnych jest realizowany dla Telewizji Polskiej, której wozy obsługują transmisję z ORLEN Warsaw Marathon.

Transmisja z kamer w ruchu realizowana jest w oparciu o urządzenia i technologię łączenia sygnału internetowego z sieci komórkowych. Urządzenie, w którym pracuje 6 modemów 3G/4G i 1 modem LTE sumuje pasmo internetowe w ten sposób, aby uzyskać maksymalny dostępny upload pozwalając na nadawanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku w ruchu, np. z jadącego samochodu. Sygnał ten jest odbierany przez dekodery na wozie transmisjelive, poddawany korekcji i skalowaniu oraz dalej dystrybuowany.

Transmisję on-line samego biegu maratońskiego będzie można oglądać na platformie YouTube oraz na stronie imprezy – orlenmarathon.pl.