Transmisje z Festiwalu Chopin i Jego Europa zrealizuje transmisjelive. Transmisje w Internecie i w telewizji.

Z przyjemnością informujemy, że transmisje z rozpoczynającego się 15 sierpnia festiwalu Chopin i Jego Europa, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, zrealizuje nasza firma. transmisjelive będzie odpowiedzialna za produkcję sygnału, transmisje internetowe i transmisje telewizyjne do TVP Kultura, w tym za zapewnienie wozów SNG. Festiwal Chopin i Jego Europa potrwa do 30 sierpnia.

Produkcja z festiwalu Chopin i Jego Europa, obejmuje realizację 11 koncertów muzyki poważnej – koncertów kameralnych, symfonicznych i recitali fortepianowych, które odbywać się będą w Filharmonii Narodowej w Warszawie. To też kolejna okazja do współpracy z NIFC. W 2015 roku nasza firma obsługiwała także transmisje on-line z eliminacji i finałów Konkursu Chopinowskiego. W tym roku, podczas Chopin i Jego Europa, zajmiemy się kompleksową obsługą organizatora w kwestii transmisji internetowych i telewizyjnych. Do zadań transmisjelive należy produkcja sygnału, obsługa osobowa, realizacja transmisji internetowych na YouTube i Facebook oraz realizacja transmisji telewizyjnych we współpracy z Telewizją Polską. Zaplanowano dwie telewizyjne transmisje na żywo, które będą nadawane na antenie TVP Kultura.

Produkcję zrealizujemy na naszym wozie transmisyjnym, który na okoliczność tej realizacji został doposażony w dodatkowe nagrywarki, dzięki którym każdy ślad kamerowy jest rejestrowany na wozie, a także dodatkowy router. W zależności od rodzaju koncertu, transmisje obsługiwać będzie od 7 do 11 kamer. Wykorzystana zostanie m.in. automatyczna głowica kamerowa, tzw. hot head oraz zamontowana na stałe mała kamera, przeznaczona do zbliżeń na detale. W Filharmonii Narodowej zorganizowane zostanie także stanowisko emisyjne, w którym pracować będą dwa mobilne zestawy transmisyjne z encoderami H.264/x264, które realizować będą streaming on-line. Podczas festiwalu odpowiadamy także za oświetlenie sali koncertowej i sceny. Dodatkowo podczas transmisji telewizyjnych zrealizujemy także krótkie studio wprowadzające oraz kończące transmisje, które poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska, dziennikarka TVP. Studio zostanie zorganizowane w hallu przed wejściem do sali koncertowej. Nasza firma zapewnia dodatkowe kamery, podgląd, mikrofony i monitory douszne, a także oświetlenie.

Transmisje będzie można oglądać na oficjalnych kanałach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz na profilu na Facebooku. Po zakończeniu festiwalu retransmisje ze wszystkich koncertów wyemituje TVP Kultura.