Transmisje z Festiwalu Chopin i Jego Europa zrealizuje transmisjelive. Transmisje w Internecie i w telewizji.

Chopin i Jego Europa

Z przyjemnością informujemy, że transmisje z rozpoczynającego się 15 sierpnia festiwalu Chopin i Jego Europa, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, zrealizuje nasza firma. transmisjelive będzie odpowiedzialna za produkcję sygnału, transmisje internetowe i transmisje telewizyjne do TVP Kultura, w tym za zapewnienie wozów SNG. Festiwal Chopin i Jego Europa potrwa do 30 sierpnia.

Produkcja z festiwalu Chopin i Jego Europa, obejmuje realizację 11 koncertów muzyki poważnej - koncertów kameralnych, symfonicznych i recitali fortepianowych, które odbywać się będą w Filharmonii Narodowej w Warszawie. To też kolejna okazja do współpracy z NIFC. W 2015 roku nasza firma obsługiwała także transmisje on-line z eliminacji i finałów Konkursu Chopinowskiego. W tym roku, podczas Chopin i Jego Europa, zajmiemy się kompleksową obsługą organizatora w kwestii transmisji internetowych i telewizyjnych. Do zadań transmisjelive należy produkcja sygnału, obsługa osobowa, realizacja transmisji internetowych na YouTube i Facebook oraz realizacja transmisji telewizyjnych we współpracy z Telewizją Polską. Zaplanowano dwie telewizyjne transmisje na żywo, które będą nadawane na antenie TVP Kultura.

Produkcję zrealizujemy na naszym wozie transmisyjnym, który na okoliczność tej realizacji został doposażony w dodatkowe nagrywarki, dzięki którym każdy ślad kamerowy jest rejestrowany na wozie, a także dodatkowy router. W zależności od rodzaju koncertu, transmisje obsługiwać będzie od 7 do 11 kamer. Wykorzystana zostanie m.in. automatyczna głowica kamerowa, tzw. hot head oraz zamontowana na stałe mała kamera, przeznaczona do zbliżeń na detale. W Filharmonii Narodowej zorganizowane zostanie także stanowisko emisyjne, w którym pracować będą dwa mobilne zestawy transmisyjne z encoderami H.264/x264, które realizować będą streaming on-line. Podczas festiwalu odpowiadamy także za oświetlenie sali koncertowej i sceny. Dodatkowo podczas transmisji telewizyjnych zrealizujemy także krótkie studio wprowadzające oraz kończące transmisje, które poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska, dziennikarka TVP. Studio zostanie zorganizowane w hallu przed wejściem do sali koncertowej. Nasza firma zapewnia dodatkowe kamery, podgląd, mikrofony i monitory douszne, a także oświetlenie.

Transmisje będzie można oglądać na oficjalnych kanałach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz na profilu na Facebooku. Po zakończeniu festiwalu retransmisje ze wszystkich koncertów wyemituje TVP Kultura.

Wydarzenia
KONTAKT Z NAMI

Media Mine Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 6/83
00-550 Warszawa

Tel. 22 355-28-68
biuro@transmisjelive.pl